2022. gada pirmajos četros mēnešos mēs aktīvi trenējamies, piedalījāmies semināros un sacensībās

maijs 7, 2022

15. janvārī Ozolnieku Sporta skolas zālē norisinājās jau 10. absolūtais bērnu karatē čempionāts “Ozolnieki 2022”, kuru organizēja mūsu klubs. Sacensībās piedalījās ap 90 sportistiem no 10 Latvijas karatē klubiem. Pēc ierobežojumu mīkstināšanas tās bija pirmās sacensības LKF kalendārā.

Mūsu kluba karatisti izcīnīja 13 godalgotas vietas un ierindoja komandu uz ceturto vietu kopvērtējumā.

Pirmās vietas izcīnīja Adrians Bergs (sumo), Krists Klauss (sumo), Marta Rūtenberga (kata), Nika Agafonova (kata). Otrās vietas ieguva Darja Sokolova (kata) un Astrīda Grosa (kata). Pie trešajām vietām tika Ričards Dīns Kurgs (sumo), Marks Duboviks (sumo un kata), Rolands Grigorjevs (sumo), Adrians Bergs (kata), Alekss Cīrulis (kata), Anna Zeiliša (kata).

5. martā Mihails Mišins lieliski sevi parādīja spēcīgā turnīrā “Tallin Bulldog 2022”, izcīnot trešo vietu kumite disciplīnā savā vecuma grupā U16 (14–15 gadi) virs 70 kilogramiem.

6. martā Ogres novada Sporta centrā hallē norisinājās tradicionālais Ogres bērnu kluba “KARATĒ SEN–E” organizētais XX atklātais starptautiskais karatē čempionāts “Ogres karatē kauss 2022”, kurā piedalījās 262 sportisti no 19 Latvijas un 1 Igaunijas karatē kluba. Šajā čempionāta mūsu karatistiem izdevās izcīnīt 21 godalgoto vietu.

Par čempioniem kļuva Adrians Bergs (kata), Marta Rūtenberga (kata), Krists Klauss (sumo), Rolands Grigorjevs (sumo), Patriks Veļeckis (sumo), Darja Sokolova (sumo), Alekss Cīrulis (fantom). Otrās vietas izcīnīja Nika Agafonova (kata un sumo), Rihards Sīrics (sumo), Rūdolfs Mētra (fantom). Trešās vietas ieguva Rūdolfs Mētra (kata), Anna Zeiliša (kata), Astrīda Grosa (kata), Ruslans Terjohins (kumite), Adrians Bergs (sumo), Roberts Zeilišs (sumo), Marta Rūtenberga (fantom), Anna Zeiliša (fantom), Rolands Grigorjevs (fantom), Patriks Veļeckis (fantom).

19. martā Lietuvā, Šauļos norisinājās Baltijas čempionāts (“XXI BALTIC STATES KARATE OPEN CHAMPIONSHIP”), kurā mūsu komanda izcīnīja 3 medaļas kumite disciplīnā. Annemarija Dūrēja ieguva pirmo vietu vecuma grupā U18 (16–17 gadi) svara kategorijā līdz 59 kilogramiem. Igors Agafonovs izcīnīja otro vietu vecuma grupā U18 svara kategorijā virs 84 kilogramiem. Ruslans Terjohins ieguva trešo vietu pieaugušo konkurencē virs 75 kilogramiem.

3. aprīlī Rīgā norisinājās starptautisks karatē turnīrs, kurš apvienoja divus turnīrus – “FUDZI CUP 2022” iesācējiem un ”RĪGAS STARS KARATE CUP 2022” pieredzējušiem un titulētiem sportistiem. Abos turnīros kopumā piedalījās ap 600 sportistiem no trim valstīm: Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Mūsu karatē kluba audzēkņi izcīnīja 19 medaļas.

Turnīrā “FUDZI CUP 2022” iesācējiem pirmo vietu izcīnīja Astrīda Grosa (fantom). Otrās vietas ieguva Rūdolfs Mētra (kumite un fantom), Roberts Zeilišs (fantom) un Alekss Cīrulis (fantom). Pie trešajām vietām tika Darja Sokolova (kata, kumite un fantom), Anna Zeiliša (kata un kumite), Nika Agafonova (kata un kumite), Alekss Cīrulis (kumite), Patriks Veļeckis (kumite), Marta Rūtenberga (kumite), Marks Duboviks (fantom), Patriks Veļeckis (fantom), Marta Rūtenberga (fantom).

Adrians Bergs izcīnīja trešo vietu kata disciplīnā turnīrā “RĪGAS STARS KARATE CUP 2022”.

Februārī, martā un aprīlī kluba audzēkņi piedalījās mūsu kluba organizētajos treniņu semināros ar vienu no izcilākajiem WKF karatē treneriem Eiropā un R. Sadikova sporta skolas dibinātāju Ruslanu Sadikovu, IJKA instruktoru no Lietuvas Aleksandru Matjuševski (7. Dans), īstu karatē meistaru, čempionu treneri un karatē kluba “Yoshukan Jūrmala” vadītāju Sergeju Lukaču.

Apsveicam un ļoti lepojamies ar mūsu audzēkni Igoru Agafonovu, kurš 26. martā sekmīgi nokārtoja eksāmenu uz 2. Dan (Ni Dan) meistarlīmeni. 13 gadu garumā Igors iet pa savu karatē-do ceļu, pārvarot grūtības, sasniedzot jaunus mērķus, katru dienu pilnveidojot savu raksturu un karatē-do tehniku. Vairāku zelta medaļu un kausu ieguvējs kata un kumite disciplīnās, licencēts Latvijas Karatē federācijas tiesnesis, atsaucīgs treniņu biedrs, kurš vienmēr gatavs padalīties ar savu pieredzi un zināšanām ar iesācējiem viņu bezgala karatē-do ceļa sākumā. Atsevišķa pateicība Igora ģimenei par pastāvīgu atbalstu un cienīgu sava dēla, brāļa, mazdēla audzināšanu.

OSS sensejam Aleksandram Matjuševskim, kurš no 2015. gada regulāri aktīvi piedalās Igora karatē-do tehnikas veidošanā un izpratnē.